5 sygnałów, że twoje mieszkanie wymaga natychmiastowych porządków

Wielu ludzi wykazuje tendencje do odkładania sprzątania na później. Na ogół nie wyrządza to nikomu krzywdy i można to robić aż do… No właśnie, co w naszym mieszkaniu świadczy o tym, że w trybie natychmiastowym konieczne są generalne porządki?

Świata poza domem nie widzisz

Jasna sprawa – kiedy okna zachodzą mrokiem, lub wydaje Ci się, że mieszkasz w krainie wiecznej mgły – oznacza to, że powinieneś umyć szyby. Przeważnie ten „objaw” współwystępuje z innymi oznakami niepodzielnego panowania bałaganu w Twoim domu, zatem nie lekceważ go! Chwyć za płyn do szyb, miękkie ściereczki i przystępuj do pracy. Pamiętaj o wyczyszczeniu parapetów!

Drogi pyliste, drogi polne…

… choć nie tak kolorowe jak krajka. Jeśli Twoim krokom w mieszkaniu towarzyszy wzbijanie się pod sufit tumanów kurzu – to wiedz, że coś się dzieje. Kurz nie tylko szpeci meble – a przez to całe mieszkanie – ale może również powodować reakcje alergiczne.

Pożółkła umywalka

Jeśli olśniewająca biel ceramicznej części Twojej umywalki pozostała już tylko mglistym wspomnieniem, to z pewnością powinieneś poświęcić najbliższe popołudnie (a może nawet klika?) na ogarnięcie swojego mieszkania. Brudna umywalka czy wanna zabija przyjemność chwil spędzanych w łazience. Dla dobra swojego i innych domowników powinieneś więc zadbać o porządek w tym pomieszczeniu.

Dywan się rusza

Kolejnym etapem bałaganu może być już tylko to, ze zacznie on latać. Nie baw się jednak w Aladyna i… odkurz! Na podłodze i tym, co się na niej znajduje, gromadzi się masa rzeczy – rozlane napoje, sierść zwierzaków, zabłąkane włosy domowników oraz okruszki. Aby dywan wyglądał jak nowy – odkurz go, a następnie wypierz szamponem specjalnie do tego przeznaczonym.

Kuchnia jak smoła

Lubisz gotować? Super! Przyznasz jednak, że poziom kulinarnego zaangażowania maleje wraz ze wzrostem gradientu czerni na Twojej kuchence. Jeśli zdarzy Ci się coś przypalić, rozlać, lub Twoja fantastyczna zupa – krem wykipi, to być może goście o tym zapomną, ale płyta kuchni – nigdy. Uprzątnij ją więc z użyciem mleczka i gąbki… lub kilku opakowań gąbek, jeśli naprawdę długo nie miałeś czasu na porządki. Kuchnię łatwo sprząta się korzystając również ze sprayu. My polecamy ten od General Fresh:

gf-splash-lsniaca-kuchnia-rgb_1899_285x285
Bycie pedantem pochłania sporo czasu, jednak życie w bałaganie – masę nerwów. Nie pozwól się dłużej prosić swojemu mieszkaniu i odmień jego oblicze!

 

Dodaj komentarz