Czym się kierować przy wyborze alkoholu na przyjęcie?

Alkohol to nieodzowny dodatek wielu spotkań i imprez. Jeśli to Ty jesteś tym szczęśliwcem, któremu przypadła rola gospodarza, powinieneś się zastanowić, jaki alkohol podać swoim gościom. Wbrew pozorom wcale nie jest to taka łatwa decyzja! Dlatego właśnie dajemy Ci kilka sugestii, o czym pomyśleć przed zakupami w sklepie alkoholowym.

Kaloryczność

red-couple-night-romantic

Jeśli urządzasz wieczór w babskim gronie, albo też w spotkaniu mają uczestniczyć osoby, które dbają o szczupłą sylwetkę – zainteresuj się ilością kalorii, jaka znajduje się w porcji danego trunku. Bycie fit raczej wyklucza spożywanie piwa czy słodkich drinków – doskonale sprawdzi się natomiast wytrawne wino. No chyba, że zrobicie sobie dyspensę!

Formal czy casual?

Zupełnie inne alkohole powinny znaleźć się na stole podczas wykwintnego przyjęcia, a inne – podczas luźnej domówki, na którą zapraszasz jedynie najbliższych przyjaciół. Jeśli organizujesz spotkanie imieninowe, na przykład dla dalszej rodziny, możesz postawić na dobre wina, koniak lub whisky. Jeśli spotkanie to tylko szybki „nalot” Twojej paczki – wystarczą ciekawe w smaku piwa lub wódka.

Aktywności planowane po imprezie

Ważna sprawa – co Ty i Twoi goście zamierzacie robić po imprezie? Jeśli następnego dnia nikt z Was nie wybiera się do pracy, możecie poeksperymentować z różnymi alkoholami (pamiętaj jednak, że nie wolno schodzić z procentów!). W sytuacji, gdy nazajutrz o ósmej musisz być w biurze – wybierz lekkie alkohole, na przykład piwo smakowe lub bardzo słabe drinki.

Rodzaj okazji

pexels-photo-109275

Spotkanie, które ma na celu świętowanie otrzymania przez Ciebie lub kogoś z Twoich znajomych nowej pracy czy awansu, nie może obyć się bez szampana. Jeśli natomiast wpadają do Ciebie przyjaciółki, by poplotkować o nowym chłopaku jednej z Was – na pewno ucieszy je podanie kolorowych drinków z parasolkami. W męskim gronie natomiast na pewno zostanie doceniona dobra brandy. Jeśli spotykacie się z powodu smutnego wydarzenia – wówczas wypada podać wódkę lub whisky.

Cena trunku

Bycie poczęstowanym stuletnim winem, gdy samemu nie jest się krezusem, może wywołać konsternację oraz poczucie, że teraz „koniecznie trzeba się zrewanżować”. Nie stawiaj więc swoich gości w niezręcznej sytuacji i nie podawaj oszałamiająco drogich, luksusowych alkoholi, gdy wiesz, że oni nie będą mogli sobie na takowe pozwolić.

Najważniejsze jest jednak to, by zawsze podawać alkohole, które Twoi goście lubią spożywać. Nawet najwspanialszy domowy likier czy uwielbiane na całym świecie wino nie uraduje osoby, która pija… jedynie jasne piwo.

Dodaj komentarz