Must have na przyjęcie urodzinowe dla dziecka

Jesteś rodzicem i organizujesz przyjęcie urodzinowe dla swojej latorośli? Czeka Cię nie lada wyzwanie – w dobie tabletów i smartfonów nie jest łatwo zrobić na dziecku wrażenie. Podpowiemy Ci, co będzie Ci niezbędne, aby impreza urodzinowa dziecka była przez nie wspominana miło. Z naszego krótkiego poradnika mogą korzystać również ciocie, wujkowie i wszyscy inni, którzy są zaangażowani w dziecięce urodziny!

Prezent od serca

Nie jest prawdą, że dzieci oczekują tylko i wyłącznie drogich prezentów, którymi będą mogły pochwalić się przez kolegami. Nowa konsola czy laptop z pewnością wywołają u niego euforię, ale nie tylko tym możesz zyskać jego wdzięczność! Pomyśl o tym, co dziecko lubi robić oraz co jest dobre dla jego rozwoju. Ciekawa książka, gra planszowa, nad którą cała rodzina miło spędzi czas albo wejście na ściankę wspinaczkową to tylko kilka z wielu możliwości. Nigdy nie wybieraj podarunku dla dziecka w ostatniej chwili – dzieci bezbłędnie wyczuwają brak zainteresowania!

Stare-nowe zaproszenia

Jeśli na urodzinach Twojego dziecka mają się pojawić jego koledzy, dobrze jest wręczyć im (lub ich rodzicom w przypadku „starszaków”) zaproszenia na imprezę. Pamięć maluchów jest ulotna – mogą przekręcić datę lub miejsce spotkania. Pozwól swojej pociesze wybrać wzór i motyw przewodni zaproszenia oraz własnoręcznie je wypisać.

Ani rusz bez dekoracji!

festival-flags-garden-party

To, co nam może wydawać się kiczem, dla dziecka jest czymś absolutnie fantastycznym. Udekoruj pokój dziecka kolorowymi balonami, serpentyną i pozwól rozsypać dziecku konfetti. Przydadzą się także czapeczki i piszczałki urodzinowe.

Niezwykły tort

Dorośli, gdy oceniają tort, zwracają uwagę przede wszystkim na jego smak. Dzieci jednak postrzegają sprawę zupełnie inaczej – dla nich tort przede wszystkim powinien… wyglądać! Podpytaj delikatnie dziecko, jaka postać z bajki jest jego ulubioną, albo co sądzi o cieście w kształcie piłki, a następnie złóż odpowiednie zamówienie u dobrego cukiernika.

Konkursy i zabawy

person-human-child-girl

Nawet spokojne dziecko będzie się nudziło, jeśli podczas jego własnej imprezy każesz mu jedynie siedzieć przy stole. Dziecko ma potrzebę eksploracji świata i ruchu, dlatego koniecznie pomyśl, jakie zabawy – ruchowe, słowne lub plastyczne – możesz zorganizować na jego przyjęciu. Jeśli nie czujesz się pewnie w tym temacie – możesz zaprosić profesjonalnego animatora, który wspaniale zorganizuje czas malucha i jego kolegom.

Ty sam również powinieneś zaangażować się w „fabułę” urodzin – możesz na przykład przebrać się, założyć urodzinową czapeczkę albo wziąć udział w jednym z konkursów, jakie będą się odbywały podczas przyjęcia. Twoje dziecko poczuje się wtedy naprawdę wyjątkowo!

Dodaj komentarz