Opłacamy rachunki przez Internet – pytania i odpowiedzi

Jesteś zmęczony tradycyjnym opłacaniem rachunków i chciałbyś wypróbować płatności internetowe? Być może w Twojej głowie kłębią się rozmaite pytania. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te, które pojawią się najczęściej i dotyczą najważniejszych spraw!

Czy to bezpieczne?

To jedno z najczęściej pojawiających się pytań – trudno się temu dziwić, nikt nie chce przecież paść ofiarą internetowego przestępcy. Trzeba jednak jasno powiedzieć, że internetowe płatności są nawet bezpieczniejsze, niż te wykonywane tradycyjnie. Pamiętaj jedynie o tym, by nie podawać nikomu swojego hasła! Za co dokładnie mogę zapłacić? Zobacz tutaj

Każda osoba, która korzysta z internetowych płatności, może opłacić ponad trzysta najpopularniejszych rachunków. W Internecie można uiścić opłatę za wszelkie media – wodę, prąd, gaz, ale także za telefon czy licznik prądu.

Czy muszę być biegły „w komputerach”?

Oczywiście, że nie – internetowe płatności powstały po to, aby człowiek niebędący informatykiem lub technikiem mógł bez trudności opłacić swoje rachunki. Strona jest bardzo intuicyjna, a do tego można tutaj znaleźć przewodnik użytkownika który może okazać się pomocny. Cała operacja składa się z kilku prostych kroków i trwa nie więcej niż pięć minut.

Mam licznik przedpłatowy – czy mogę do doładować?

Jak najbardziej! Płatności internetowe są wręcz idealne dla osób, które kupują prąd podobnie jak doładowanie do telefonu na kartę. W ciągu kilku minut będziesz mógł doładować energię elektryczną – także przy użyciu tabletu lub smartfona.

Jakie metody płatności są dostępne?

Niezależnie od tego, czy posługujesz się kartą kredytową, debetową czy pre-paid, możesz bez problemu opłacić swoje rachunki przez Internet. System akceptuje zarówno karty Visa, jak i MasterCard. Oprócz tego, płatność można wykonać za pomocą e-przelewu lub przy użyciu transakcji zdalnej.

Czy za płatności elektroniczne naliczane są dodatkowe opłaty? Absolutnie nie! Aby zacząć opłacać rachunki przez Internet, należy zarejestrować się na stronie – jest to zupełnie darmowe. Kiedy zakończysz już proces rejestracji, uzyskasz dostęp do wszelkich funkcjonalności serwisu!

Będziesz mógł także ustawić płatności automatyczne, co jest rozwiązaniem idealnym dla zapominalskich.

Dodaj komentarz