Poczuj magię świąt – jak udekorować mieszkanie?

W świętowaniu Bożego Narodzenia najważniejsza jest rodzinna atmosfera i możliwość spędzenia czasu z tymi, których kochamy. Nie zmienia to jednak faktu, że wspaniale jest, gdy takie spotkanie odbywa się w pięknie udekorowanym mieszkaniu! Zobacz, jakie trendy dekoracyjne obowiązują w tym roku.

Cukierkowa kraina

Któż nie kocha słodkości – do tego bardzo kolorowych, a więc wyglądających niezwykle smakowicie? Lizaki, pierniki czy cukierki można wykorzystać nie tylko do zajadania się, ale także jako element świątecznej dekoracji domu. Ustaw na stole wazon z piernikami wbitymi na długie wykałaczki, a gdzie tylko się da – ustaw słoiki pełne barwnych łakoci. Całości dopełni obrus z motywem cukierków lub innych słodkich smakołyków. Możesz także umieścić słodycze na swojej choince!

Z nieba sypie śnieg

stairs-lights-abstract-bubbles

Biel jest w tym roku bardzo modnym kolorem, jeżeli chodzi o świąteczne dekoracje. Nie zawsze w Święta prószy śnieg, jednak Ty możesz wyczarować śnieżną atmosferę u siebie w mieszkaniu. Będziesz potrzebował białego obrusa, jasnych zasłon oraz sztucznego śniegu na oknach – najlepiej będzie oczywiście narysować nim śnieżynki lub bałwanki. Nad drzwiami możesz zawiesić białe łańcuchy. Dopełnieniem takiej dekoracji uczyń specjalną choinkę o białych gałązkach.

Świętuj w stylu retro

Chciałbyś się czasem przenieść do innej epoki lub Twoja babcia, która będzie obecna na wigilii, zwykła mawiać, że „kiedyś to było lepiej”? Możesz więc przenieść się w czasie dzięki prostej świątecznej dekoracji! Na choince powinny znajdować się świece (lepiej ich jednak nie podpalać!) oraz wstążki – najlepiej w kolorze złotym lub czerwonym. Na stole powinien znaleźć się haftowany obrus, oraz lampa naftowa. W oknach powinny wisieć muślinowe, nieco staroświeckie firanki. W wazonach umieść zasuszone kwiaty – najlepiej herbaciane róże. Zwróć również uwagę na nakrycie – dobrze, gdy znajdzie się przy nim prawdziwa, materiałowa serwetka owinięta wstążką. Jeśli masz możliwość zdobycie staromodnego adaptera muzyki – koniecznie go wyeksponuj!

Czerwień i zieleń w natarciu

To z pewnością nie przypadek, że elfy – pomocnicy świętego Mikołaja – mają czerwono-zielone stroje! Ten mocno kontrastujący zestaw kolorystyczny doskonale sprawdzi się jako motyw przewodni dekoracji mieszkania. Zawieś nad kominkiem lub w innym widocznym miejscu czerwone skarpety, a pod sufitem umieść jemiołę. Na stole powinna znajdować się roślina, zwana „Gwiazdą betlejemską”, która ma ciemnozielone liście i kwiat w kolorze intensywnej czerwieni. Na schodach lub regale zawieś czerwone, słodkie cukierki w kształcie lasek i przewiąż je zielonymi wstążkami. Sięgnij także po zielony obrus oraz czerwone serwetki (lub na odwrót).

Mieszkanie jak plaster miodu

decoration-bokeh-christmas-xmas-6297

Czy złoto musi oznaczać kicz? Absolutnie nie! Złota barwa kojarzy się również z domowym ciepłem i bezpieczeństwem. Potrzebny Ci będzie złoty obrus oraz złoto-różowe ozdoby (na przykład małe figurki aniołów). Pamiętaj, że złoto odkrywa swój urok w świetle świec – na pewno nie powinno więc ich zabraknąć! Koniecznie wypróbuj również przyprószony złotem stroik świąteczny – możesz zrobić go samodzielnie albo zakupić. Na choince – nawet jeśli cała nie jest skąpana w złocie – przewiąż złote wstążeczki. Do dekoracji wejścia do pokoju gościnnego użyj luźno zwisającego „anielskiego włosia”.

Dodaj komentarz