Jak przygotować baby shower?

Pojawienie się dziecka wywraca dotychczasowe życie rodziców do góry nogami – kończy się czas beztroski, a zaczyna okres dbania o maleństwo, które wymaga wiele czułości troski. Warto przygotować dla przyszłej mamy imprezę, która pozwoli jej odetchnąć oraz przypomni, że ze zmianami w swoim życiu nie jest i nie będzie sama. Poniżej kilka wskazówek, jak zorganizować baby shower.

Zwołaj koleżanki

Tak, baby shower to kobieca impreza, na którą mężczyźni nie mają wstępu! Gromadzenie się kobiet przed istotnymi wydarzeniami ma długą tradycję oraz może być ważnym wsparciem dla przyszłej mamy – może ona bowiem swobodnie wypowiedzieć się na temat swoich odczuć, na przykład radości oraz lęku, które to przeważnie towarzyszą ciąży.

Wybierzcie miejsce i dekoracje

baby shower

Przeważnie baby showers organizuje się w domu – można go bowiem udekorować tak, jak się chce. Wystrój powinien nawiązywać do macierzyństwa oraz rychłego pojawienia się na świecie noworodka. Jeśli jednak żadna z Was nie ma warunków do zorganizowania imprezy w babskim gronie, możecie wynająć salę w dowolnym lokalu. Dobrze jednak, gdy ma on ciepłe, domowe wnętrze.

Zorganizujcie zabawę lub konkurs

Tutaj wszystko zależy od Waszej kreatywności i możliwości lokalowych. Świetnym pomysłem będą na przykład „mistrzostwa” w przewijaniu lalki na czas, kalambury z hasłami związanymi z macierzyństwem, quiz wiedzy o rozwoju dziecka oraz wszelkie inne zabawy, które nie stanowią zagrożenia dla zdrowia przyszłej mamy.

Przygotujcie smakołyki

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Najlepiej, gdy będzie to coś zdrowego i smacznego zarazem. Nie musicie oczywiście szykować trzydaniowego obiadu, jednak coś na ciepło plus lekkostrawne słodycze i owoce będą miłym gestem. Pamiętaj, że przyszła mama nie może spożywać alkoholu! Aby wykazać się kobiecą solidarnością, wskazane jest, aby wszystkie drinki były bezalkoholowe.

Przygotujcie upominki

Może to być coś związanego z podjęciem nowej roli życiowej, jak na przykład krem do biustu, ale możesz też sprawić przyszłej mamie drobiazg przypominający o tym, że nawet po urodzeniu dziecka będzie młodą, piękną kobietą! W tej roli doskonale się sprawdzi komplet ładnej bielizny (polecamy: https://missisleepy.pl/koszule-nocne) albo subtelna biżuteria. Drobiazgi nie muszą kosztować fortuny, jednak powinno ich być sporo – to właśnie od „prysznica prezentów” wzięła nazwę impreza dla przyszłych mam.

Ważna sprawa: nie organizujcie baby shower blisko terminu porodu. Czas tuż przed pojawieniem się dziecka przyszła mama powinna spędzić raczej w ciszy i spokoju!

Dodaj komentarz