Jak przygotować oryginalne zaproszenia dla gości?

Ważnym elementem organizacji imprez okolicznościowych jest przygotowanie zaproszeń, które wręczymy naszym gościom odpowiednio wcześniej. Jak przygotować takie zaproszenie, aby było niebanalne i oddawało charakter imprezy? Przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów.

Co powinno znaleźć się na zaproszeniu?

Zacznijmy od podstaw, czyli jakie informacje powinny znaleźć się na naszym zaproszeniu.

  • Kto zaprasza?
  • Kogo zaprasza?
  • Na jaką okoliczność?
  • Gdzie i o której odbędzie się planowane przyjęcie?
  • Informacje dotyczące stroju lub charakteru imprezy (opcjonalnie)

Przygotowując zaproszenia pamiętaj, aby poprawnie zapisać imiona i nazwiska swoich gości. Jeśli wypisujesz zaproszenia odręcznie – postaraj się zrobić to starannie i czytelnie. Druk zaproszeń najlepiej powierzyć profesjonalnej drukarni. My polecamy OpenPrint.

Scrappbooking – co to w ogóle jest?

Jednym z pomysłów na ciekawe wykonanie zaproszenia jest technika scrapbookingu, która z dnia na dzień staje się coraz popularniejsza. Trzy podstawowe materiały, których będziesz potrzebował do jej wykonania to karton, klej i nożyczki. To od Ciebie zależy, jakie dodatkowe elementy znajdą się na zaproszeniu. Możesz wykorzystać stare gazety, papier kolorowy, różnokolorowe tasiemki i wstążki, guziki czy skrawki materiałów. Metoda scrapbookingu jest niezwykle uniwersalna – dzięki niej przygotujesz tematyczne zaproszenia na różnego rodzaju okazje, a także eleganckie zaproszenia czy winietki na stół weselny.
12529753103_4c6c0424d9

Wykorzystaj to, co masz pod ręką

Przygotowanie zaproszenia może się okazać łatwiejsze niż myślisz. Masz ziemniaki w swojej spiżarni? To świetnie! Wystarczy, że dokupisz kilka kolorowych farb i możesz przygotować ciekawe stemple, które ozdobią Twoje zaproszenie i mogą stanowić motyw przewodni imprezy. Niebanalnym pomysłem jest także umieszczenie listu w pustej, plastikowej lub szklanej butelce. List możemy przygotować własnoręcznie lub wydrukować, załączając mapkę dojazdu na przyjęcie.

Zaproszenia na imprezę dla dzieci

5212689458_c7dd9298fd_o

Wyobraźnia dziecięca nie zna granic, warto zatem skorzystać z pomocy tych małych doradców. Maluchy mogą własnoręcznie przygotować laurki i dopasować je indywidualnie do każdego gościa lub wykonać kilka podobnych zaproszeń, wykorzystując do tego celu dowolne materiały plastyczne (kredki, farby, plastelinę, papier kolorowy), gotowe aplikacje, wstążki, guziki lub ozdoby papierowe. Zadaniem rodziców lub opiekunów będzie tutaj wsparcie młodych twórców i ewentualna pomoc w opisaniu takiego zaproszenia i zaadresowaniu do gości.

Przygotowując własnoręcznie zaproszenia dla swoich gości nie ma znaczenia, z jakich materiałów finalnie skorzystasz – liczy się przede wszystkim Twój oryginalny pomysł. Zanim zabierzesz się do ich przygotowania, zastanów się, jaki charakter ma organizowana przez Ciebie impreza oraz co chcesz przekazać swoim gościom w zaproszeniu – to na pewno wskaże Ci kierunek. Powodzenia!

Dodaj komentarz