Jak zorganizować mikołajki w pracy?

W każdym z nas drzemie dziecko, które domaga się zabawy i prezentów. Warto czasem o nie zadbać, a mikołajki są doskonałą okazją, aby to uczynić. Jako że warto podzielić się świąteczną atmosferą także z osobami, z którymi pracujemy, przygotowaliśmy małą „ściągę”, jak zorganizować mikołajki w miejscu pracy.

Określcie czas i miejsce

Sprawa absolutnie priorytetowa. Mikołajki nie muszą odbyć się dokładnie w dniu szóstego grudnia – ważniejsze jest to, aby był to moment nieco „luźniejszy”, kiedy nie macie natłoku obowiązków i możecie oddać się świętowaniu. Doskonale sprawdzi się na przykład piątkowe popołudnie! Jeśli Wasz szef nie jest nadmiernym służbistą, możecie miejscem zabawy uczynić Wasze biuro. Jeżeli natomiast wiecie, że Wasz lider nigdy nie wyrazi na to zgody, albo warunki lokalowe nie są korzystne – udajcie się do pobliskiego pubu.

Wybierzcie Mikołaja

Każda impreza posiada swojego wodzireja – w przypadku imprezy mikołajkowej naturalne jest to, że będzie to właśnie Święty w czerwonym płaszczu. Wybierzcie tę osobę ze swojego grona – pamiętacie, że wcale nie musi to być mężczyzna! Jego rolą będzie wręczanie prezentów oraz „domaganie się” wierszyków lub piosenek.

Wylosujcie, komu dajecie prezenty

prezenty

Mikołajki nie mogą się obyć bez podarunków – w końcu to właśnie bezinteresownym obdarowywaniem innych wsławił się święty biskup Mikołaj. Przygotujcie kartki z imionami osób, które będą brały udział w imprezie, a następnie wylosujcie, kto będzie kogo obdarowywał – możecie losy umieścić na przykład w Mikołajowej czapce.

Ustalcie menu

Jeśli organizujecie mikołajki w biurze, lepiej od wielodniowej uczty sprawdzą się proste przysmaki – choć oczywiście nie muszą to być tylko chipsy i paluszki. Umówcie się wcześniej, kto przygotuje sałatkę, kto ciasto, a kto jest w stanie przyrządzić domowy kompot. Jeśli macie na głowie wiele pracy, możecie też skorzystać z usług firmy cateringowej.

Przygotujcie muzykę i dekoracje

dekoracje świąteczne

Co sprawdzi się najlepiej jako soundtrack imprezy? Oczywiście kolędy albo Christmas songs! Zadbajcie również o dekoracje – powinny nawiązywać do Świąt i Mikołaja, ale z drugiej strony – muszą dać się później łatwo usunąć.

Mikołajkowe spotkanie w pracy na pewno Was do siebie zbliży. Nie od dziś wiadomo zaś, że najlepszymi współpracownikami są osoby, które są ze sobą blisko!

Dodaj komentarz